Přípravné kurzy ruštiny

Přípravné kurzy ruštiny jsou jednou z alternativ, jak se připravit na důležitou zkoušku. A nutno podotknout, že účastníci přípravných kurzů dosahují většinou mnohem lepších výsledků, než samoukové.

Přípravné kurzy ruštiny jsou obvykle krátké, ale o to intenzívnější. Výuka probíhá dvakrát až třikrát týdne po dobu zhruba dvou měsíců. Přípravné kurzy nemají za cíl vás naučit něco nového. Naopak – mají vás procvičit a zdokonalit v tom, co už umíte – ve čtení, psaní, poslechu a konverzaci. Od toho, abyste se naučili něco nového, jsou tady jiné typy kurzů.

Přípravné kurzy ruštiny – na co vás připraví?

Nejčastěji sází na přípravné kurzy ruštiny ti, kdo mají před maturitou, přijímačkami nebo jazykovou zkouškou. V současnosti vás v jazykových školách připraví na státní jazykové zkoušky a na několik typů certifikátů.

Nejrozšířenější jsou „začátečnické“ jazykové certifikáty Lomonosovovy university TAU a TBU, popřípadě můžete absolvovat přípravné kurzy na čtyři úrovně zkoušky TRKI. Pod taktovkou EU běží potom 4 úrovně jazykových testů ECL. I na ty vás připraví speciální přípravné kurzy ruštiny.

Tipy na přípravné kurzy ruštiny v Praze

Které jazykové školy nabízejí přípravné kurzy ruštiny a kolik si za ně účtují – to můžete zjistit v našem přehledu jazykových škol