Výuka ruštiny – zajímavé odkazy a zdroje

Ruština prý není na naučení příliš složitý jazyk. Navíc ji spousta z nás pamatuje ještě z dob školní docházky, kdy byla její povinnou součástí.

Ruština prý není na naučení příliš složitý jazyk. Navíc ji spousta z nás pamatuje ještě z dob školní docházky, kdy byla její povinnou součástí.

Přehled zajímavých odkazů:

Gramota

Pokud už se v ruštině trochu orientujete, bude se vám hodit tento ruský web. Najdete tu online výkladový slovník, přehled gramatiky i ukázky správné výslovnosti.

Ruština online

Najdete tady výklad gramatiky, poslechy, texty ke čtení a mnoho dalšího. Jedinou kaňkou by mohlo být, že stránky jsou kompletně v angličtině. Na druhou stranu – o to víc je výklad podrobnější.

Ruština na Lidé.cz

Český zábavní portál nabízí i možnost online výuky. Zdarma je to ke stažení 210 hodin výuky. Pořídit je možné i rozšířenou verzi kurzů, ta je už ale zpoplatněná.

Česko-ruský a rusko-český slovník

Interaktivní online slovník vás zbaví zdlouhavého listování těmi papírovými. Kromě ruštiny tady najdete i další jazyky – angličtinu, němčinu, esperanto, španělštinu nebo třeba francouzštinu.

Rusko-Info

Internetový portál nabízí nejen stručný výklad gramatiky a několik testů, ale i informace o rusky mluvících zemích, o ruské kultuře nebo přehlednou tabulku s transkripcí azbuky a latinky.

E-ruština

Internetový rozcestník, který vás nasměruje tam, kam potřebujete. Navíc tady najdete i upozornění na nově vzniklé stránky zabývající se ruštinou a ruskou kulturou.

Přehled ruské gramatiky

Mgr.Dita Gálová sestavila stručný a jasný přehled ruské gramatiky. Soubor je ve formátu pdf a původně měl sloužit jen studentům VUT v Brně. Poslouží ale všem začínajícím rusistům.

Ruské reálie

Pod patronací Západočeské university v Plzni vznikla online učebnice ruských reálií, kde zároveň procvičíte i svou gramatiku. Stránky se věnují jak geografii, tak kultuře a ruským zvyklostem.

Ruština pro podnikatelskou sféru

Další učebnice v pdf souboru. Tento odkaz by vás mohl zajímat, pokud používáte ruštinu aktivně v práci. Masarykova universita vypracovala přehlednou učebnici, jak na to správně a rychle.

Ruštinu nicméně můžete studovat i pod taktovkou některé jazykové školy. Na našem webu najdete přehled jazykových škol. Ještě předtím se ale podívejte, jaký typ kurzu je pro vás ten pravý.