Ruština – přehled jazykových škol

Pokud chcete oprášit znalosti ze základní školy, nebo se rusky naučit poprvé, nebojte se svěřit do rukou odborníkům. Jen si ale dejte pozor při výběru jazykové školy. Kvalita výuky se občas diametrálně liší. K tomu, abyste nenaletěli, by vám měli pomoci reference od těch, kteří už vámi vybranou jazykovku navštěvovali.

Bohemia Institut

Internetový rozcestník vám poradí, která jazyková škola je nejbližší vašemu bydlišti, která má nejlepší hodnocení a kde kolik zaplatíte.

Jazyková škola Spěváček

Jazykovka Spěváček provozuje jak kurzy pro jednotlivce, tak pro skupiny i pro firmy. U některých jazyků je navíc možné část kurzu absolvovat při nedostatku času přes program Skype.

Lingua Viva

Pokud jste začátečník nebo jen mírně pokročilý student, můžete navštěvovat jazykové kurzy v této jazykovce. Výuka probíhá jednou týdně po dobu 90 minut.

Institut jazykového vzdělávání

Od všeho trochu vás naučí v kurzu obecné ruštiny, konverzovat potom ve speciálních konverzačních kurzech a pokud chcete něco speciálního, můžete si tady domluvit i individuální kurz na míru.

Lingviéra

Tato jazykovka nabízí i netradiční letní kurzy, kdy výuka probíhá po dva letní měsíce v příjemném prostředí zahrady. Kurzy probíhají v malých skupinách o dvou až pěti účastnících.

Rodet

Jazykovka sama sebe charakterizuje jako specialistu na víkendovou výuku. Pokud tedy nemáte během týdne čas, mrkněte na jejich stránky, možná najdete to, co potřebujete.

Lingua Sandy

Specialitou této jazykové školy jsou kurzy ruštiny pro děti už od 4 let věku. Vyrazit sem mohou ale i dospělí, pro ně tady fungují jak začátečnické kurzy, tak kurzy pro pokročilé studenty.

Jipka

Největší jazyková škola v Praze nabízí i jazykové kurzy ruštiny. Studovat tady tento jazyk můžete individuálně nebo ve firemních kurzech. Nabídka je široká, vyučuje se každý den.

ABC Jazykové kurzy

Ruštinu můžete studovat i v této jazykovce. Pobočky má v centru Prahy v ulici Na Poříčí a ve Vysočanech. Nabízí kurzy ruštiny pro začátečníky a mírně pokročilé studenty.

Polyglot

Jazykovka Polyglot nabízí intenzívní roční pomaturitní kurz ruštiny. Do školy se dochází třikrát do týdne a týdenní porce ruské gramatiky, konverzace, psaní a poslechu je asi deset hodin.

A jestli netušíte, který typ kurzu je pro vás ten pravý, podívejte se na náš stručný přehled.